TYSKA LIGA SZÓSTEK – ZAPOWIEDŹ 1 KOLEJKI

Czułowianka Tychy vs Olimpia Tychy  

Drugą edycję Tyskiej Ligi Szóstek rozpoczynamy od meczu, który może dać mnóstwo emocji.  Po jednej stronie, ekipa Janusza Małka, która przed sezonem została znacząco wzmocniona. Po drugiej strony, drużyna Olka Furczyka, która postawiła raczej na sprawdzone rozwiązania z zeszłego sezonu. Ostatnie spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 6:4 dla zawodników z Czułowa. Jak będzie tym razem? Dowiemy się już w sobotnie popołudnie! 

Under Forest vs Luz blues Team 

Starcie dwóch zespołów, które dopiero rozpoczynają przygodę w naszej lidze. Pomimo tego, że nie oglądaliśmy ich w zeszłym sezonie na boisku “Orlik” przy ulicy Wejchertów, jesteśmy przekonani, iż mogą to być czołowe ekipy rozgrywek. Luz Blues Team to połączenie zawodników bardzo młodych, z tymi bardziej doświadczonymi. Zawodnicy z pobliskiego Podlesia to drużyna sprawdzona w wielu ligach oraz turniejach, między innymi Mistrz Polski Południowej 2020 na tyskich boiskach. Po tym spotkaniu poznamy wiele odpowiedzi dotyczących tych dwóch nowych zespołów.  

Tyskie Dzbany vs Oszołomy  

W kolejny meczu sobotnich zmagań, Tyskie Dzbany podejmują Oszołomy. Drużyny dobrze znane w naszej lidze. Ich ostatni pojedynek to prawdziwa strzelanina, z której górą wyszli zawodnicy Kacpra Śmigla, zwyciężając 10:8. Jest to też pojedynek trzeciej oraz szóstej ekipy poprzedniego sezonu. Do nadchodzących zmagań drużyna Wojciecha Falarza podejdzie w praktycznie bliźniaczym składzie co sezon temu, natomiast ekipa Dzbanów dość mocno przebudowana. Zbliżające kolejki dadzą odpowiedź czy przeprowadzone transfery okażą się wzmocnieniami. Pierwszy sprawdzian już w najbliższą sobotę.  

Hiacynt vs Amsterdam Duet Team  

Na zakończenie sobotnich meczów aktualny mistrz rozgrywek, Hiacynt Tychy, podejmuję 7 ekipę poprzedniego sezonu, Amsterdam Duet Team. W ostatnim spotkaniu tych zespołów, ekipa Krzysztofa Frankowskiego musiała uznać wyższość rywala, przegrywając aż 18:4. Ten wynik jest już jednak historią! Patrząc na obecną kadrę ekipy z osiedla A trzeba przyznać jedno, nie przespali czasu na wzmocnienia. Z takim zestawieniem zawodników jest to drużyna, która do końca będzie walczyć o miejsce w TOP4 dające awans na Puchar Śląska czy nawet na Mistrzostwa Polski SuperLiga6. Te spotkanie już w sobotę o godzinie 18:00.

Laga Bonito vs Apex football  

Kolejne dwa zespoły, które będą debiutantami w rozgrywkach. Ekipa Apex Football to jedna z najmłodszych drużyn w lidze. Kapitanem zespołu jest Miłosz Jakubczyk. Na co stać tę drużynę? Na te pytanie odpowiedź dadzą najbliższe ligowe kolejki. Po drugiej stronie, Laga Bonito, czyli zespół Kamila Jędryki. Pomimo, iż jest to nowy zespół w Tyskiej Lidze Szóstek, to w ich barwach zobaczymy wiele znajomych twarzy znanych na przykład z Drink Teamu. Obie ekipy będą miały prosty cel na te spotkanie, dopisać 3 punkty i z przytupem wejść w nowe rozgrywki! 

 Tyskie Dziady vs Alliance  

Drugie niedzielne spotkanie. Drużyna Tyskich Dziadów to dziecko dwóch legend tyskich boisk, Mirosława Halka oraz Andrzeja Rukojća. Trzon tej drużyny to zawodnicy drużyny Kopaczy oraz Tyskich Dzbanów. Naprzeciw nich stanie drużyna Alliance, czyli wicemistrz poprzedniego sezonu FROM_UA po liftingu. W teorii to dwie nowe drużyny, natomiast na boisku będzie się roić od starych wyjadaczy Tyskiej Ligi Szóstek. Przed nami wielkie emocje! 

Emmanuel Olisadebe vs WKS Orzeł Tychy  

Na zakończenie pierwszej serii gier mecz pomiędzy debiutantem – Emmanuel Olisadebe, a legendarną już ekipą WKS, obecnie pod nazwą WKS Orzeł Tychy. Emanuel to drużyna złożona z zawodników, którzy swoje szlify piłkarskie zdobywają co tydzień w sobotnie poranki na paprocańskich boiskach. Na pierwszy ogień trafili na dobrze nam znany z poprzedniej edycji WKS, który będzie walczył o historyczne pierwsze zwycięstwo w lidze. Prezes Paweł Rendak zapowiedział nam odmieniony zespół, który pokaże zupełnie inną piłkę. Zacieramy rączki i czekamy na starcie, które zamknie pierwszą kolejkę Tyskiej Ligi Szóstek.