Zapowiedź 5 kolejki Tyskiej Ligi Szóstek

Zapowiedź 5 kolejki Tyskiej Ligi Szóstek! 

Liga dopiero co się rozpoczęła, a już pierwszy miesiąc za nami! Przez te 4 kolejki działo się wiele. Niektóre drużyny aspirują do miana czarnego konia, a inne rozczarowują.  

Sobotę rozpoczniemy od starcia drużyn, które przed tygodniem wygrały swoje spotkania. Emmanuel Olisadebe po spektakularnym meczu ograł faworyzowaną Lage Bonito, a Tyskie Dziady po prawdziwym dreszczowcu pokonały Oszołomy. Ekipa Bogusza Zagały w swoim optymalnym zestawieniu jest w stanie walczyć z każdym, dlatego 3 punkty, które widnieją na ich koncie to zdecydowanie wynik poniżej stan! Po drugiej stronie zawodnicy Andrzeja Rukojća & Mirka Halka. Panowie w 4 dotychczasowym meczach zdobyli aż 9 punktów, co jest wynikiem bardzo dobrym. Oba zespoły wydają się być na fali wznoszącej, a zwycięstwo w tym spotkaniu może mieć niebanalne znaczenie w kontekście przyszłości. Otwarcie soboty zapowiada się wyśmienicie!  

O godzinie 16:00 spotkanie rozpocznie KS Olimpia Tychy oraz Apex Football. Ekipa Olka Furczyka nadal bez zdobyczy punktowej, a drużyna Miłosza Jakubczyka z trzema oczkami na koncie. Spotkają się ze sobą drużyny o podobnej charakterystyce. Oglądając ich spotkania z boku można zobaczyć wiele jakości piłkarskiej i aż dziw bierze jak takie zespoły mogą mieć łącznie 3 punkty po 4 kolejkach. Pomimo nieprzeciętnych umiejętności w obu drużynach, brakuję im koncentracji w kluczowych momentach. Jeśli zaczną grać równie dobrze przez całe 50 minut to czeka nas fantastyczne starcie! 

W kolejnym meczu spotkają się Czułowianka Tychy II oraz WKS Orzeł Tychy. Ekipa Janusza Małka przed tygodniem poległa walkowerem z drużyną FC Under Forest, a WKS Orzeł Tychy przegrał w starciu z Luz Blues Team. Drużyna z czułowa postawiła się w fatalnej sytuacji. Nie dość, że przegrała spotkanie z bezpośrednim rywalem w tabeli, to na domiar złego za oddanie meczu walkowerem zostali ukarani odjęciem jednego punktu. Ta sytuacja może im utrudnić walkę o TOP4 i wyjazd na imprezy rangi śląskiej lub ogólnopolskiej. W meczu z Orłem na porażkę nie mogą sobie pozwolić, jednakże zawodnicy Pawła Rendaka tanio skóry nie sprzedadzą. Póki co, w lidze przegrali tylko z liderem oraz wiceliderem, a ich gra momentami naprawdę mogła się podobać. Jesteśmy ciekawi jak ten mecz może się potoczyć! 

Sobotnie zmagania zamknie starcie Tyskich Dzbanów oraz Amsterdamu Duet Team. Obie drużyny w ostatniej kolejce zdobyły komplet punktów. Tyskie Dzbany rozgromiły Apex Football, a Amsterdam po prawdziwym dreszczowcu wyszarpał 3 punkty Olimpii. W tym meczu kluczowe mogą okazać się kadry, którymi stawią się oba zespoły. W kuluarach można było usłyszeć, że ekipa Kacpra Śmigla przystąpi do tego spotkania osłabiona brakiem kilku zawodników. Jeśli plotki się potwierdzą, to drużyna Krzysztofa Frankowskiego może śmiało myśleć o 3 punktach. W tym meczu wszystko może się wydarzyć! 

Niedzielne zmagania zaczniemy od prawdziwego hitu! Spotkanie lidera oraz wicelidera rozgrywek. Hiacynt Tychy oraz Luz Blues Team zdobyły, póki co komplet punktów, utrzymując przy tym spektakularny bilans. Drużyna Jakuba Janiszewskiego strzeliła aż 40 bramek, tracąc przy tym tylko 7. Ekipa kierownik Agaty Witas strzeliła 26 tracąc tylko 6! Faworyta w takim spotkaniu po prostu być nie może. O zwycięstwie w niedziele popołudnie zadecyduje nie tylko kolektyw, ale także lepszy dzień poszczególnych jednostek. Zacieramy ręce na pojedynek napastników obydwu drużyn. Konrad Pipia, strzelec 13 bramek, będzie rywalizował z będącym w fantastycznej formie Dawidem Błaszczykiem, który na swoim koncie ma tych bramek 10. Zapraszamy wszystkich kibiców o 16:30 na Orlik przy ulicy Wejchertów. Emocje gwarantowane! 

Niedziela stać będzie pod znakiem jakości piłkarskiej. Po poprzednim meczu nie zdążą opaść emocje, a na boisku zameldują się już panowie piłkarze z Laga Bonito oraz Fc Under Forest! Ekipa z podlesia podejdzie do tego spotkania z trzeciego miejsca w tabeli, natomiast drużyna Kamila Jędryki dopiero na 8 miejscu. Pomimo różnicy punktowej, jesteśmy przekonani, że dla obu zespołów może to być najtrudniejszy z dotychczasowych meczów w Tyskiej Lidze Szóstek. Doszły nas słuchy, że kadrowo obie drużyny będą wyglądać znakomicie, a to zwiastuję prawdziwą boiskową wojnę!  

Zmagania piątej kolejki zamknie spotkanie drużyn, które mają coś wszystkim do udowodnienia. Oszołomy kontra Alliance. Drużyna z osiedla A pomimo coraz to lepszej formy nadal bez punktów. Ekipa z Ukrainy w 4 dotychczasowych meczach zapunktowała tylko raz, a co najgorsze straciła ten punkt po oddaniu meczu walkowerem Hiacyntowi. Poskutkowało to tym, że obie drużyny podejdą do meczu z zerowym dorobkiem punktowym. Najwyższy czas zacząć się wspinać w ligowej tabeli! Takie starcie będzie idealne do przełamania, ale komu to się uda, przekonamy się dopiero około godziny 19:30 w niedziele!  

Zapraszamy wszystkich kibiców na weekendowe zmagania Tyskiej Ligi Szóstek!