Zapowiedź 6 kolejki Tyskiej Ligi Szóstek

Święta i po świętach! Wracamy do was po 2 tygodniowej przerwie w rozgrywkach Tyskiej Ligi Szóstek.

Szóstą kolejkę rozpocznie pojedynek Czułowianki II Tychy z Oszołomami. Plasujący się na trzecim miejscu zespół z Czułowa chcąc nie stracić kontaktu z czołówką musi to spotkanie wygrać, tym bardziej, że ich sobotni rywale są jak do tej pory cieniem ekipy z ubiegłej edycji rozgrywek. Oszołomy przyzwyczaiły jednak, że skreślać ich nigdy nie można. Obie ekipy zmierzyły się ze sobą w zeszłym sezonie, gdzie padł wynik remisowy 2:2. Jak będzie tym razem? 

Punktualnie o godzinie 16:00 na boisko wybiegną ekipy Alliance oraz Amsterdam Duet Team. Ekipa z Ukrainy w tym sezonie rozczarowuję. Jeden punkt w pięciu spotkaniach to bilans zeszłorocznego wicemistrza. Po drugiej stronie drużyna z osiedla A, która zaliczyła świetne wejście w rozgrywki. Zawodnicy Krzysztofa Frankowskiego zdobyli 9 oczek w pierwszych kolejkach, a co najważniejsze, ich gra wygląda naprawdę dobrze. Faworytem w tym starciu będzie Amsterdam, ale Alliance w końcu musi zdobyć pełną pulę punktów. Czy stanie się to już w ten weekend? 

Przedostatnie spotkanie soboty to pojedynek Under Forest z Tyskimi Dziadami. Obie drużyny zaliczyły porażki w piątej kolejce. Ekipa z Podlesia uległa po świetnym meczu Ladze Bonito, a zespół Mirka Halka i Andrzeja Rukojca został rozgromiony przez Emmanuela Olisadebe. Co łączy jeszcze te drużyny? Ich aktualny bilans punktowy, ponieważ obie mają na koncie 9 punktów. Zwycięstwo w tym meczu pozwoli jednej z drużyn utrzymać ścisły kontakt z czołówką, a porażka mocno skomplikuje plany w walce o TOP4! Zapowiada się starcie o 6 punktów!  

Sobotnie granie zamknie rywalizacja Tyskich Dzbanów z KS Olimpią Tychy. Drużyna Olka Furczyka jako jedyny zespół w lidze nadal bez zdobyczy punktowej, ale oglądając grę tego zespołu można zastanawiać się jak to jest możliwe? Jesteśmy przekonani, że przełamanie musi w końcu nadejść, ale ekipa Kacpra Śmigla zrobi wszystko, żeby to nie był jeszcze ten weekend. Tyskie Dzbany po niespodziewanej porażce z Amsterdamem nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. Jeśli nadal chcą liczyć się w walce o czołowe lokaty to 3 punkty są ich obowiązkiem! Przed nami fantastyczny pojedynek, który uwieńczy sobotnie zmagania.  

Niedzielne mecze otworzy Luz Blues Team oraz Emmanuel Olisadebe. Ekipa Agaty Witas podejdzie do tego spotkania jako samodzielny lider rozgrywek z kompletem punktów. Po drugiej stronie, Emmanuel Olisadebe, który w ostatnich dwóch meczach pokonał Lage Bonito oraz Tyskie Dziady. Pomimo różnicy aż 9 punktów w ligowej tabeli, jesteśmy przekonani, że dla Luz Blues nie będzie to spacerek, a zawodnicy Bogusza Zagały zrobią wszystko, żeby kontynuować wspinaczkę w górę tabeli! Zapowiada się pojedynek dwóch drużyn będących w doskonałej formie! 

W drugim niedzielnym meczu naprzeciwko siebie staną Apex Football oraz WKS Orzeł Tychy. W zeszłej kolejce Apex Football pokonał KS Olimpie, natomiast WKS Orzeł Tychy pomimo świetnej gry musiał uznać wyższość Czułowianki Tychy II. Oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli, gdzie zajmują odpowiednio 9 oraz 10 miejsce. Niezwykle trudno upatrywać faworyta w niniejszym pojedynku, a o końcowym rezultacie może zadecydować dyspozycja dnia poszczególnych zawodników obydwu zespołów. Ostrzymy zęby na te starcie!  

Niedziela upłynie nam pod znakiem wyrównanych spotkań. W trzecim meczu tego dnia zmierzą się Laga Bonito z Hiacyntem Tychy. Tak jak w dwóch poprzednich starciach, trudno tutaj wskazać faworyta. Zespół Jakuba Janiszewskiego w piątej kolejce uległ w pojedynku z Luz Blues, natomiast drużyna Kamila Jędryki pokonała FC Under Forest. Hiacynt chcąc gonić lidera musi wygrać, ale Laga Bonito również nie może pozwolić sobie na stratę punktów! Oczekujemy tutaj prawdziwych piłkarskich emocji!