Zapowiedź 8 kolejki Tyskiej Ligi Szóstek

W sobotnie popołudnie rozpoczniemy kolejną, już ósmą serię gier Tyskiej Ligi Szóstek. Otworzy ją pojedynek FC Under Forest z KS Olimpia Tychy, który wydaje się mieć zdecydowanego faworyta. Jest nim ekipa z Podlesia, będąca ostatnio w bardzo wysokiej formie, a chcąc pozostać w grze o mistrzostwo nie może sobie już pozwolić na kolejną wpadkę. Olimpia z kolei to, póki co zespół na przeciwnym biegunie, który aż do siódmej kolejki musiał czekać na pierwsze punkty w sezonie. Liczba punktów jest tutaj nieco myląca, ponieważ każdy kto widział spotkania drużyny Aleksandra Furczyka chociażby z Tyskimi Dzbanami czy Czułowianką wie, że jest to drużyna nieobliczalna, potrafiąca postawić się dużo wyżej notowanym rywalom. Czy zaskoczą faworyzowany FC Under Forest? Przekonamy się już w najbliższą sobotę. 

W kolejnym sobotnim spotkaniu WKS Orzeł Tychy podejmie Oszołomów. Pojedynek zespołów z dolnych rejonów tabeli. W stosunku do zeszłego sezonu ekipa Wojciecha Falarza mocno obniżyła loty i obecnie zamyka tabelę ligową. Niewątpliwie jednym z głównych czynników słabej postawy są liczne kontuzje, które nie pozwalają się zbierać na tyle liczną kadrą w ligowych starciach by móc rywalizować z najlepszymi ekipami tego sezonu. Szansa na przełamanie i pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach są spore, ponieważ ich sobotni rywale po bardzo udanych początku, zanotowali 5 porażek z rzędu i również nie wyglądają w ostatnim czasie najlepiej, zajmując odległe jedenaste miejsce. Obie ekipy potrzebują punktów jak tlenu i należy się spodziewać twardego i wyrównanego spotkania!  

Emocji również nie powinno zabraknąć w kolejnym meczu. Zmierzą się w nim zespoły Apexu Football i Emmanuela Olisadebe. Pojedynek sąsiadów w tabeli mających tyle samo punktów. Obie ekipy dysponują zbliżonym potencjałem, co zapowiada bardzo ciekawe widowisko. Warty podkreślenia jest fakt, iż na spotkaniach obydwu drużyn, pojawia się zawsze pokaźne grono kibiców. Mamy nadzieje, że i tym razem nie będzie inaczej!  

Na zakończenie sobotnich gier Hiacynt Tychy podejmie Tyskie Dziady. Faworytem spotkania będzie niewątpliwie zespół Jakuba Janiszewskiego, który o porażce z Luz Blues wyraźnie już zapomniał i wrócił na zwycięską ścieżkę. Na łatwą przeprawę jednak nie ma co liczyć, zespół Mirosława Halka prezentuje się w tym sezonie bardzo solidnie. Pomimo porażek w dwóch ostatnich kolejkach z wyżej notowanymi rywalami FC Under Forest i Luz Blues Team, pokazali się z bardzo dobrej strony, a o niepowodzeniu decydowały detale. Czy tym razem szczęście będzie po ich stronie i uda się sprawić niespodziankę?  

Niedzielną część zmagań rozpoczniemy od hitowego starcia ósmej kolejki Tyskie Ligi Szóstek. Tyskie Dzbany podejmą Lagę Bonito. Mecz zespołów mających w swoich szeregach wielu naprawdę znakomitych zawodników. Obydwie drużyny z meczu na mecz są w coraz wyższej formie, co gwarantuje bardzo ciekawe spotkanie. Obie ekipy potraciły w początkowym etapie kilka ważnych punktów, co szczególnie w przypadku druzyny Lagi Bonito powoduje, że porażka w tym meczu może być opłakana w skutkach i zamknąć im drogę do walki o podium. Mocnym bodźcem będzie dla ekipy Kamila Jędryki będzie zeszłotygodniowa wygrana w dramatycznych okolicznościach z Amsterdamem Duet Team, gdzie odwrócili losy spotkania odrabiając stratę dwubramkową dosłownie rzutem na taśmę. Z kolei dla Tyskich Dzbanów wygrana przed tygodniem miała słodko-gorzki smak. Zainkasowane punkty opłacili czerwoną kartką jaką ujrzał ich lider obrony Kamil Braś i na pewno brak jego osoby w tym meczu będzie sporym osłabieniem. Zapowiada się elektryzujące widowisko, na które zapraszamy wszystkich kibiców!  

W drugim niedzielnym spotkaniu Czułowianka II Tychy zmierzy się z Amsterdamem Duet Team. Pojedynek sąsiadów w tabeli, których dzieli zaledwie 2 punkty i dla obu zespołów będzie to bardzo istotne spotkanie w kontekście walki o TOP4. Jedni i drudzy przystąpią do tego meczu w nienajlepszych nastrojach, odnosząc solidarnie porażkę przed tygodniem. Kto w tym meczu poprowadzi swój zespół do wygranej? Ze strony Amsterdamu fantastyczny sezon rozgrywa ich lider Tomasz Cedro z 13 golami na koncie, z kolei po stronie Czułowianki prawdziwym playmakerem jest Michał Michalak z 10 trafieniami na swoim liczniku. Obaj zawodnicy potrafią czasami w pojedynkę rozstrzygać mecze swoich drużyn. Z takimi indywidualnościami należy tylko zacierać ręce i spodziewać się meczu obfitującego w dużą liczbę bramek!  

Na zakończenie ósmej kolejki pojedynek lidera rozgrywek Luz Blues Team i zespołu Alliance. Faworytem niewątpliwie jest drużyna Agaty Błaszczyk, która kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i jest prawdziwym odkryciem tego sezonu. Natomiast ich niedzielni rywale to zespół kompletnie nieobliczalny. Po serii porażek, przed tygodniem pewnie pokonali wyżej notowaną Czułowiankę 11:6. co tylko pokazuje jaki potencjał drzemię w tej drużynie. W okresie transferowym poczynione zostały również bardzo konkretne ruchy. Do zespołu wraca duet braci Stets. Dość powiedzieć, że Yuri Stets w zeszłym sezonie zdobył koronę króla strzelców z 40 bramkami na koncie, z kolei Vadim to prawdziwa ostoja w defensywie. Wszystko to sprawia, że lidera czeka bardzo trudne zadanie i o lekceważeniu nie może być mowy!