Zapowiedź 12 kolejki Tyskiej Ligi Szóstek

Po przerwie w rozgrywkach wracamy na decydujący etap Tyskiej Ligi Szóstek.  

Na początek o 15:00 zmierzą się ze sobą drużyny FC Under Forest i WKS Orzeł Tychy. Po porażce z Apexem w poprzedniej serii gier ekipa z podlesia mocno skomplikowała sobie sytuację w tabeli. Aktualnie znajdują się na czwartej pozycji z jednym punktem straty do trzeciej Czułowianki, której przeciwnikiem w tej kolejce będzie Hiacynt Tychy. Daje im to spore szansę na potknięcie rywala i przeskoczenie go w tabeli. Aby tak się jednak stało muszą sami wykonać pierwszy krok i pokonać pogrążony w dużym kryzysie WKS, który ma za sobą serię dziewięciu porażek z rzędu.  

O 16:00 wybiegną na boisko zespoły Lagi Bonito i Oszołomów. Wydaje się, że dla obu ekip ten sezon jest sporym rozczarowaniem. Szczególnie zawiodła ekipa Kamila Jędryki, która patrząc na skład jakim dysponowała miała argumenty by walczyć o najwyższe cele. Po obu stronach niewątpliwie zawodzi na całej linii frekwencja i wydaje się, że również ten czynnik może zdecydować kto w tym meczu okażę się zwycięski.  

O 17:00 bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek. Tyskie Dziady zmierzą się z walczącym o podium Amsterdamem Duet Team. Ekipa Krzysztofa Frankowskiego do trzeciego miejsca traci zaledwie 3 punkty i przy korzystnym układzie wyników w tej serii gier, ich mecz w ostatniej kolejce z FC Under Forest może zdecydować kto zajmie ostatnie miejsce na podium. Aby do takiej sytuacji doszło warunek jest jeden, zwycięstwo z Tyskimi Dziadami. Te wcale nie musi przyjść łatwo. Ekipa Mirka Halka pokazała w tym sezonie kilkukrotnie z bardzo dobrej strony, a ponadto posiadają w swoich szeregach wiele doskonałych indywidualności i można być pewnym, że tanio skóry nie sprzedadzą.  

Na zakończenie sobotnich zmagań Hiacynt Tychy podejmie Czułowiankę II Tychy. Szalenie ważny mecz dla obu zespołów i dla układu tabeli. Obrońcy tytułu chcąc pozostać w grze o mistrzostwo do ostatniej kolejki nie mogą w tym spotkaniu pozwolić sobie na stratę punktów. Porażka w sobotnim meczu przy wygranej Luz Blues z Apexem pozwoliłaby już w niedzielę świętować ekipie Agaty Błaszczyk. W podobnym położeniu w kontekście walki z kolei o trzecie miejsce jest drużyna z Czułowa. Ta również nie może pozwolić sobie na porażkę, gdyż na ich potknięcie czyhają FC Under Forest i Amsterdam Duet Team. Jak widać ciężar tego spotkania jest olbrzymi, remis nikogo nie urządza co zwiastuje doskonałe i otwarte widowisko, na które zapraszamy wszystkich kibiców!  

Niedzielną część zmagań rozpoczniemy od pojedynku Tyskich Dzbanów z Alliance. Trzecia drużyna ubiegłorocznych rozgrywek na pewno nie tak sobie wyobrażała ten sezon wypadając z gry o mistrzostwo praktycznie już na wstępnym etapie. Ciągle jednak są w grze o miejsca premiowane przepustką wyjazdu na Mistrzostwa Śląska tracąc do czwartego miejsca 3 punkty. Do tego jednak ekipa Kacpra Śmigla potrzebuje kompletu punktów w ostatnich dwóch kolejkach, co na pewno nie przyjdzie łatwo. Alliance po słabiutkim początku sezonu wraca na odpowiednie tory i z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Zapowiada się doskonałe widowisko!  

W drugim niedzielnym meczu Emmanuel Olisadebe stanie naprzeciw ekipy KS Olimpia Tychy. Mecz sąsiadów w tabeli dzielących zaledwie 1 punkt. Spotkanie, w którym szansę rozkładają się typowo 50 na 50. Obie ekipy są mocno uzależnione od swoich liderów i nie wątpliwie ich dyspozycja może być kluczowa w rozstrzygnięciu tego pojedynku.  

W meczu zamykającym dwunastą kolejkę Tyskiej Ligi Szóstek Luz Blues Team zmierzy się z Apexem Football. Faworytem tego spotkania będzie ekipa Agaty Błaszczyk, której pozostały tylko i aż 2 kroki do sięgnięcia po tytuł. Pierwszym z nich jest sięgnięcie po zwycięstwo z drużyną Apexu Football, która wprawdzie nie gra już o czołowe miejsca w tabeli, natomiast choćby wygraną z Under Forest pokazał, że jest drużyną kompletnie nieobliczalną z olbrzymim potencjałem i na pewno zadania liderowi w drodze po mistrzostwo ułatwiać nie zamierzają. Czekają nas tego weekendu niesamowite emocje. Czy już w niedzielę poznamy nowego mistrza Tyskiej Ligi Szóstek? Zapraszamy wszystkich kibiców na Orlik przy Wejchertów. Będzie się działo!