Znamy Mistrzów Polski Południowej!

II Mistrzostwa Polski Południowej w piłce nożnej sześcioosobowej – Tychy 2019 zakończone! Dwudniowe wydarzenie upłynęło pod znakiem zmiennej pogody, która nie przeszkodziła zawodnikom w dobrej zabawie i walce o zwycięstwo. W sobotę tyskie przestrzenie sportowe na ul. Borowej oraz ul. Wejchertów gościły drużyny dziecięce w dwóch kategoriach: 2007 i młodsi oraz 2010 i młodsi. Do Tychów przyjechały zespoły z Nowej Huty, Cieszyna, Rachowic, Rudy Śląskiej, Libiąża, Milówki, Oleszyc, Kędzierzyna-Koźla, Skoczowa, Orzesza i Bierunia Starego. Po zaciętej walce, w kategorii poniżej 9 roku życia zwyciężyła drużyna Rekordu Bielsko Biała. U 12-latków i młodszych triumfowali przyjezdni z województwa podkarpackiego – Czarni Oleszyce.

Niedziela to już zmagania dorosłych w kategorii Open. O miano Mistrza Polski Południowej drużyn amatorskich walczyły 24 drużyny. Po fazie grupowej i 1/8 finałów rozegranej na dwóch boiskach, najlepsze drużyny zmierzyły się ze sobą w ostatnich etapach rozgrywek na kompleksie sportowym przy ul. Borowej. Do finału dotarły dwie tyskie drużyny – Rozbita Szybka oraz Widzimy się pierwszy raz. Po emocjonującym meczu, w którym nie zabrakło czerwonych kartek, kontrowersji i pięknych bramek, drużyna Rozbitej Szybki wygrała 2:1. Mistrz Polski Południowej przenosi się zatem z Krakowa, bo drużyna MSHG z Małopolski triumfowała rok temu, do Tychów!

W ciągu dwóch dni na obu boiskach zagrało blisko 500 zawodników, wydano ponad 200 drożdżówek, 400 kiełbas oraz 30 kilogramów jabłek! Było to możliwe dzięki organizatorom – Stowarzyszeniu Polskiego Sportu. Partnerowali i patronowali wydarzeniu m.in.  Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZPN Grassroots, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach czy Prezydent Miasta Tychy.

Teraz pozostaje czekać na awans reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy 2020 oraz na III Mistrzostwa Polski Południowej w Tychach, bo organizatorzy już pracują nad kolejną edycją!

Wyniki:

Kategoria U-9 07.09.2019, Orlik ul. Wejchertów

Zwycięzca: Rekord Bielsko Biała
II miejsce: SRS Gwiazda Ruda Śląska
III miejsce: Krakus Nowa Huta
IV miejsce: KS 94 Rachowice
Król strzelców: Bartosz Nowak – Rekord Bielsko Biała
Najlepszy zawodnik: Łukasz Góral – Rekord Bielsko Biała
Najlepszy bramkarz: Jakub Spyrka – Krakus Nowa Huta

W konkursie żonglerki wygrał Łukasz Góral z 48 powtórzeniami

Kategoria U-12 07.09.2019, Orlik ul.Borowa

Zwycięzca: Czarni Oleszyce
II miejsce: Górnik Libiąż
III miejsce: UKS LISEK Milówka
IV miejsce: RTS Odra Koźle
Król strzelców: Jakub Motyka z 5 bramkami z drużyny UKS Lisek Milówka
Najlepszy zawodnik: Karol Pintal z Górnika Libiąż
Najlepszy bramkarz: Alan Krakowski z UKS Lisek Milówka

W konkursie żonglerki zwyciężył Alan Romaniszyn z 415 podbiciami z drużyny Czarni Oleszyce

W konkursie rzutów karnych zwyciężyła drużyna Górnika Libiąż

Kategoria Open 08.09.2019, Orlik Wejchertów i Borowa

Zwycięzca: Rozbitaszybka.com
II miejsce: Widzimy się pierwszy raz
III miejsce: SENGAM-SPORT Zawiercie
IV miejsce: ANMAR Tychy
Król strzelców: Arkadiusz Wolak z 9 bramkami z drużyny Widzimy się pierwszy raz
Najlepszy zawodnik: Kamil Bezak z drużyny Rozbita Szybka
Najlepszy bramkarz: Michał Woźnica z drużyny Sengam Sport Zawiercie

W ciągu dwóch dni na obu boiskach zagrało blisko 500 zawodników, wydano ponad 200 drożdżówek, 400 kiełbas oraz blisko 30 kilogramów jabłek

Wielkie podziękowania należą się także naszym sponsorom i patronom medialnym bez których impreza nie mogłaby się odbyć.(Link do całej listy znajduję się w komentarzu)Dziękujemy także wszystkim zawodnikom, trenerom oraz kibicom za udział w turnieju i serdecznie zapraszamy za rok!

INFORMACJE NA TEMAT PATRONÓW MEDIALNYCH I SPONSORÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ

Wszystkie zdjęcia z turnieju można znaleźć TUTAJ