Zapowiedź 1 kolejki Tyskiej ligi Szóstek

Czas rozpocząć zmagania w ramach Tyskiej Ligi Szóstek! Mimo, że pogoda zapowiada się iście zimowo, to na boisku temperatura spotkań rozgrzeje każdego fana piłki nożnej! W zakładce zespoły możecie już sprawdzić składy drużyn na sezon 2022. Zapraszamy do analizy i zabawy w Typera Tyskiej Lidze Szóstek! Dla najlepszych typerów przygotowaliśmy cenne nagrody. Więcej informacji na FB lub w poprzednim wpisie na naszej stronie.

KS PAMPELUNA VS FC DALLAS TYCHY

Na pierwszy ogień spotkanie dwóch drużyn, które doskonale się znają. Mecz pomiędzy KS Pampeluna, a FC Dallas Tychy to wydarzenie godne otwarcia rozgrywek. Nie tak dawno, bo tydzień temu miały one okazje zmierzyć się w pojedynku halowym gdzie w regulaminowym czasie gry padł remis, a ostateczny triumf Dallasów nastąpił dopiero po rzutach karnych.  Na boisku podczas ich sobotniego starcia będziemy mogli zobaczyć wielu zawodników z przeszłością zarówno na boiskach pełnowymiarowych jak i halowych. Wydaje się, że delikatnym faworytem spotkania jest ekipa pod dowództwem Adriana Walkowskiego, ale Pampeluna na pewno nie jest na straconej pozycji. Świetny Paweł Motłoch w bramce oraz Daniel Bąk z przodu to na pewno nazwiska, na które trzeba zwrócić uwagę w ekipie „Byków”

HIACYNT TYCHY VS OSZOŁOMY

Kolejny mecz to spotkanie pomiędzy Hiacyntem Tychy, a Oszołomami. Hiacynt to ekipa turniejowa, która nie posiada żadnego doświadczenia w rozgrywkach ligowych. Oszołomy natomiast to drużyna zaprawiona w bojach ligowych, ale w bojach halowych. Z ich strony możemy spodziewać się dobrej i dynamicznej gry na małych przestrzeniach. Kapitanem zespołu jest Damian Hyba, a kadra zespołu jest niezwykle liczna, ponieważ liczy aż 20 osób. Spotkanie zapowiada się na niezwykle wyrównane, a decydować będą detale.

KS OLIMPIA TYCHY VS TYSKIE DZBANY

Sobotę zamknie rywalizacja dwóch bardzo ciekawych drużyn. Ekipa Olimpii Tychy po wielu latach na boiskach pełnowymiarowych będzie chciała udowodnić, że doświadczenie z piłki nożnej jedenastoosobowej przyniesie efekty również na mniejszym placu gry. Oprócz wieloletniego doświadczenia wyróżnia ich na pewno wspaniały herb drużyny, który zapowiada, że będą walczyć niczym Spartanie.

  Naprzeciw nich stanie drużyna pod dowództwem Kacpra Śmigla. Tyskie Dzbany, bo o nich mowa, to mieszanka wybuchowa. Kadra zespołu to głównie młodzi adepci futbolu, którzy albo nadal aktywnie grają w piłkę, albo mają bogatą przeszłość w tym zakresie. Młodość i polot w piłce nożnej są niezwykle ważne, ale jeszcze cenniejsze jest doświadczenie i o to w tej drużynie zadba prawdziwa gwiazda tyskich boisk, Andrzej Rukojć. Ciężko w Tychach znaleźć bramkarza, który na własnej skórze nie poczuł jego zabójczych strzałów. Będzie to na pewno jeden z faworytów do walki o koronę króla strzelców.

Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco, a nam ciężko wskazać, która drużyna ma większe szanse na końcowy triumf.

WYBRZEŻE KLATKI SCHODOWEJ VS AMSTERDAM DUET TEAM

Drugi dzień pierwszej kolejki Tyskiej Ligi szóstek rozpoczniemy od starcia Wybrzeża Klatki Schodowej z Amsterdam Duet Team. Ci pierwsi to zdecydowanie najmłodsza drużyna w naszych rozgrywkach, bowiem średnia wieku w drużynie to 19,5, a najstarszy zawodnik ma tylko 23 lata. Po tak młodym zespole możemy spodziewać się przede wszystkim szybkości, polotu oraz dynamiki w grze. Po drugiej stronie zespół z osiedla A. Jest to drużyna z doświadczeniem w grze halowej, która jest niezwykle silna fizycznie. Mecz najmłodszej drużyny rozgrywek z ekipą, która jest zaprawiona w bojach piłkarskich musi dostarczyć wiele emocji!

DRINK TEAM VS FROM_UA

Kolejne spotkanie to starcie Drink Team przeciwko FROM_UA.  Drink Team to nowy punkt na piłkarskiej mapie Tychów. Ekipa, która w swoim składzie posiada takich zawodników jak Adam Borowski, Adam Kwidziński czy bracia Piotrowscy, już jutro zacznie pisać zupełnie nową historię. Świetny Hamerlok w bramce czy Piotr Drabiec zabezpieczający tyły to na pewno zawodnicy dla których warto w niedziele o 15:35 pojawić się na orliku przy ulicy Wejchertów. Po drugiej stronie, zespół FROM_UA. Drużyna, której większość zawodników to obywatele Ukrainy cechuję się niesamowitym atakiem. Pod względem ofensywnym próżno szukać drużyny z tak ogromnym potencjałem. Mecz zapowiada się na spotkanie szczelnej defensywy z ogromną siła rażenia.

CZUŁOWIANKA TYCHY II VS KOPACZE

1 kolejkę Tyskiej Ligi Szóstek zamknie spotkanie pomiędzy Czułowianka Tychy II, a Kopaczami. O drużynie Kopaczy wiemy niewiele. Zespół Mirosława Halka jest jednym z najbardziej doświadczonych w naszych rozgrywkach, a najlepszym sposobem przedstawienia się reszcie stawki będzie rozegranie świetnego meczu na początek zmagań. Ich rywalem będzie zespół, który złożony jest z sympatyków klubu z Czułowa. Czułowianka Tychy II, bo o nich mowa, na pewno poważnie podejdzie do pierwszego starca w lidze co zapowiada nam niemałe emocje w spotkaniu zamykającym pierwszy weekend Tyskiej Ligi Szóstek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.