Amsterdam-Kopacze

Ostatnią kolejkę Tyskiej Ligi Szóstek otworzymy spotkaniem siódmej i dziesiątej drużyny w rozgrywkach. Amsterdam Duet team uwikłany jest w dalszym ciągu w walkę o siódmą pozycje mając tyle samo punktów co Drink team. Tylko zwycięstwo pozwoli im utrzymać tą lokatę bez oglądania się za rywali i na pewno taki też jest cel ekipy z osiedla A. W przypadku Kopaczy wynik tego meczu nie zmieni już ich miejsca w tabeli. Motywacji zabraknąć jednak nie powinno. Wygrana, w ich przypadku, szczególnie druga z rzędu, pozwoliłaby pozytywnym akcentem zamknąć debiutancki sezon.

Olimpia-Dallas

Dallasi słabą końcówką sezonu pogrzebali swoje szansę najpierw na mistrzostwo, później wypadli również z gry o podium. Dla tak silnej kadrowo drużyny jest to po prostu blamaż, a gdyby przed sezonem ktoś powiedział, że w ostatniej kolejce będą walczyć o co najwyżej  utrzymanie 4 lokaty nikt by nie uwierzył. Żeby na pewno utrzymać czwartą lokatę muszą wygrać z Olimpia, a wtedy wynik zespołu z Czułowa nie będzie miał dla nich znaczenie. Rywal czeka ich trudny. Olimpia pomimo że szybko pogrzebała swoje szanse na czołowe miejsca w tabeli, pokazała że w każdym meczu zostawia serce na boisku i dla każdego zespołu mogą być niewygodnym przeciwnikiem.

WKS-Pampeluna

Są to jedyne zespoły w stawce, które ciągle czekają na zdobycze punktowe i pewne jest jedno. Po tym starciu to się na pewno zmieni. Dla której z drużyn ten weekend okaże się szczęśliwy? My trzymamy kciuki za obydwa zespoły i liczymy na starcie pełne walki oraz emocji!

Drink Team vs Tyskie Dzbany

 Niedziela to czas decydujących rozstrzygnięć w walce o miejsca 1-3. Na początek pojedynek który zapowiada się na bardzo ciekawe i wyrównane starcie. Tyskie dzbany o ile pogrzebały swoje szanse na mistrzostwo to ciągle pozostają w grze o drugie miejsce. By tak się stało potrzebują potknięcia rywali, ale przede wszystkim muszą wygrać swój mecz. O to nie będzie łatwo. Drink team po bardzo ciężkim początku sezonu, gdzie czegoś wyraźnie brakowało, w ostatnim okresie złapał wysoką formę gromiąc swoich niżej notowanych rywali. Przed tygodniem po walkowerze Dallasów zainkasowali trzeci komplet punktów z rzędu, dzięki któremu ciągle pozostają w grze o siódmą pozycje w tabeli, która zważając na to jak układał się dla nich ten sezon, a szczególnie jego początek, byłaby bardzo dobrym wynikiem.

From_UA vs Oszołomy

Ukraińcy przed tygodniem ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie z Hiacyntem, która od razu skutkowała utratą pozycji lidera i być może pogrzebała szanse na mistrzostwo. Ale czy na pewno, to się okaże po ostatnim meczu ich rywali z Czułowianką. Żeby tamten mecz miał jeszcze jednak znaczenie, drużyna From UA musi pokonać Oszołomów. Tylko wygrana w tym pojedynku pozwala im pozostać w grze o tytuł. Oszołomy nie mają nic do stracenia i na pewno zrobią wszystko by zakończyć pozytywnym akcentem swój bardzo udany już sezon.

Hiacynt Tychy vs Czułowianka Tychy

Na zakończenie niedzielnych zmagań jedenastej kolejki i zarazem całego sezonu Tyskiej Ligi Szóstek mecz który prawdopodobnie rozstrzygnie o tym do kogo powędruje tytuł mistrzowski. Hiacynt dzięki wygranej przed tygodniem z From UA wykonał milowy krok i ma już wszystko w swoich rękach, a konkretnie nogach. Do osiągnięcia upragnionego triumfu potrzeba im zaledwie, a być może aż jednego punktu. Jak zapewnia jednak prezes klubu Jakub Janiszewski o żadnej kalkulacji mowy nie ma ani tym bardziej lekceważeniu, ponieważ rywal czeka ich naprawdę wymagający. Trudno się z taką opinią nie zgodzić. Czułowianka to zespół, który nie przegrał od sześciu spotkań! Prym w drużynie wiedzie Janusz Małek, który fantastycznie rozgrywa, strzela i jest prawdziwym liderem zespołu na boisku. Ciągle są w grze o czwarte miejsce, także na pewno motywacji jak i również chęci pokrzyżowania planów faworytom nie zabraknie! Kto sięgnie po mistrzostwo Tyskiej Ligi Szóstek? Hiacynt Tychy czy From UA? Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na decydujące rozstrzygnięcia w niedzielne popołudnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.